Konkurs recytatorski – etap szkolny

P1220556

O czym można rozmawiać z pluskwą? Jaki los spotkał szklankę – przechwalankę? Co nie uszło żabie na sucho? Odpowiedzi na te pytania uzyskali uczniowie wszystkich klas SP, którzy byli publicznością podczas szkolnego etapu konkursu recytatorskiego. Zmagania odbyły się 4.03 w auli szkoły, wzięło w nich udział 24 recytatorów. Zaprezentowali oni przepiękne wiersze znanych autorów poezji dziecięcej, takich jak Danuta Wawiłow, Dorota Gellner, Ludwik Jerzy Kern, Eliza Rozdoba, Hanna Niewiadomska, Leszek Sulima Ciundziewicki czy Jan Brzechwa. Dla widowni było to urocze, godzinne spotkanie z poezją, dla recytatorów okazja do zaprezentowania swoich talentów, a dla jury – w składzie: Renata Kożuch, Edyta Heluszka, Agnieszka Jaźwińska – ciężkie decyzje do podjęcia, bo wszyscy uczestnicy zaprezentowali się z jak najlepszej strony. Po burzliwych obradach i podliczeniu punktów przyznano następujące miejsca:

  • w kategorii klas 0-III SP

I miejsce ex aequo zajęły: Wiktoria Tomalka kl. II oraz Urszula Rudzińska kl. III

II miejsce ex aequo zajęli: Piotr Kierach kl. I, Lena Gembała kl. III oraz Igor Krupa kl.”0”

  • w kategorii klas IV-VI SP

I miejsce ex aequo zajęły: Wiktoria Szwed kl. IV oraz Zuzanna Brzezina kl. V

II miejsce ex aequo zajęły: Anna Kierach kl. IV oraz Karolina Krupa kl. IV

  • w kategorii klas I-III Gim.

I miejsce ex aequo zajęły: Maja Kita kl. I oraz Weronika Kot kl. III.

Zwycięzcom podczas apelu p. wicedyrektor Joanna Kierach wręczyła dyplomy i nagrody książkowe.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za zdobywców pierwszych miejsc w każdej kategorii, gdyż oni będą reprezentowali szkołę w kolejnym etapie konkursu – XXVI Regionalnych Spotkaniach Młodych Recytatorów „Wrażliwość na słowa”.

 

A. J.

Dodaj komentarz

Przekaż 1% na szkołę !

W naszej szkole realizujemy program:


Zespół Szkół
im. Św. Edyty Stein

w Lublińcu

ul. Piłsudskiego 8
42-700 Lubliniec

tel./fax. (034) 351 03 60